خرید گاوآهن | قیمت گاوآهن | فروش گاوآهن

گاوآهن چیست؟

گاوآهن یکی از مهمترین ادوات کشاورزی است که در بخش خاک ورزی اولیه قرار می گیرد. در راس خاک ورزی اولیه شخم قرار دارد و هدف از شخم به وجود آوردن تغییرات فیزیکی مطلوب برای رشد گیاهان زراعی است.

در تاریخچه گاوآهن می‌خوانیم که گاوآهن در طی هزاران سال وسیله ای بوده است که به وسیله آن شخم انجام میگرفته و بستر بذر و بستر ریشه فراهم می شده است و تغییرات بسیار قابل توجه ای داشته است.

خرید گاوآهن هامین کشت

موسسه هامین کشت با هدف تحقق آرمان کشاورزی مکانیزه و مدرن اقدام به تامین و عرضه بهترین و باکیفیت ترین گاواهن تراکتوری نموده است . شما عزیزان می توانید جهت خرید گاوآهن، سفارش گاوآهن با کارشناسان زبده ما در تماس باشید.
انجام یک شخم خوب ممکن است مشکل باشد، اما ارزش این را دارد که با خرید گاوآهن هامین کشت، برای رسیدن به آن تلاش شود زیرا شخم خوب، باعث کاهش هزینه های آماده سازی بستر بذر می‌شود.

خرید گاوآهن

قیمت گاوآهن

قیمت گاوآهن با توجه به انواع مختلف آن، بسیار متفاوت است. باتوجه به نوسانات بازار نمی توان قیمت قطعی برای گاوآهن امروز را تعیین کرد. برای اطلاع از قیمت گاوآهن هامین کشت با واحد فروش ما در تماس باشید.

قیمت حدودی گاوآهن با توجه به انواع مختلف آن، قیمتی در حدود 10 تا 100 میلیون تومان است که نوع دوخیش و سه خیش آن در بازه قیمتی پایین‌تر قرار می‌گیرند.

 

اجزا گاوآهن

قطعات گاوآهن به طور کلی شامل شاسی، ساقه و خیش است که شکل ظاهری و نوع کاربری آن در هر یک از انواع گاوآهن ها متفاوت است. متداول ترین نوع گاوآهن، گاواهن برگردان دار است که در زیر اجزا آن را برمی شماریم و به توضیح اجمالی آنها می پردازیم: 

  1. خیش گاو آهن

  2. ساقه گاو آهن

  3. شاسی گاو آهن

اجزا گاواهن

ساقه گاو آهن

خیش ها توسط ساقه به شاسی اصلی گاو آهن متصل می شوند. به ساقه گاوآهن می توان ضمایم دیگر را متصل نمود تا عملکرد آن افزایش یابد و کارایی آن بهبود یابد. از جمله این ضمایم پیش بر ها، ریشه بر ها، چرخ میزان و غیره می باشد.

خیش گاوآهن

مهم ترین بخش یک گاوآهن خیش آن است. خیش ها هر یک خود به یک ساقه وصل می شوند. خیش گاوآهن مستقیما با خاک در تماس بوده و عملیات برش، باز کردن شیار، سست نمودن دانه های خاک و غیره را انجام می دهد.
شکل خیش متناسب با نحوه کار کرد دستگاه است. در سایر گاو آهن ها نیز تیغه های مختص به خودشان به کار می رود، برای مثال در گاو آهن های دیسکی به جای خیش، چندین دیسک استفاده می شود.

شاسی گاوآهن

شاسی گاواهن که به آن قاب گاو آهن نیز گفته می شود، اسکلتی محکم بوده که ساقه های گاو آهن به آن متصل شده و آن را محکم نگه می دارد. بسیاری از ضمایم نیز خود به شاسی گاو آهن متصل می شوند.

برای مشاوره در مورد محصولات و خرید با ما تماس بگیرید

برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
تماس بگیرید
تایید